Blog: Inspiracje ślubne

Wesele w stylu Alicji w Krainie Czarów

Topper na tort weselny Alicja w Krainie Czarów topper wycinany laserowo
Tajemniczy i odrobinę mroczny tort z pięknym cake topperem

Ślub jak z bajki?

Pamiętasz, jak w dzieciństwie marzyłaś o tym, by Twój ślub był jak z bajki? Oczyma wyobraźni widziałaś siebie idącą do ołtarza w pięknej, koronkowej sukni. Wokół Ciebie mnóstwo kolorowych kwiatów, dywan usłany różami rodem z Hollywood a przy Twym boku mężczyzna przeznaczony Ci już od momentu narodzin. Mógł być królewiczem, rycerzem w lśniącej zbroi lub przystojnym aktorem, w każdym razie sprawiał, że miękły Ci kolana i absolutnie był idealnym wybrankiem na męża!

Na szczęście czasy się zmieniają, nie chcemy być już księżniczkami. Wolimy same decydować o własnym losie, co więcej często wywracając świat do góry nogami, dokładnie jak tytułowa Alicja! W rezultacie okazuje się, że książę z bajki niekoniecznie jest już chodzącym ideałem, a suknia nie sprawia wrażenia jakbyśmy były jedną wielką bezą. Zdecydowanie stawiamy na naturalność, jednakże wciąż wierzymy, że marzenia się spełniają!

Wesele inspirowane Baśnią

A co gdybyś sama stworzyła wesele inspirowane baśnią? Dała się ponieść wyobraźni i dodała odrobiny magii do wyjątkowego wydarzenia jakim jest Twój ślub… Nic prostszego! Wystarczy trochę inspiracji, odrobina kreatywności i pomoc odpowiednich usługodawców, którzy sprawią, że Twoje marzenie stanie się rzeczywistością.

Poniżej przedstawiamy Wam jedną z możliwości, w jaki sposób możesz wykorzystać motyw baśni inspirowanej powieścią L.Carrolla. Już od początku cały zamysł opierał się na ciemniejszych kolorach. Na stołach pojawiły się czarne obrusy, granatowe nakrycia a na nich niebanalne kolorowe menu w kształcie wachlarza. Tak niezwykła rozpiska nie tylko ułatwi gościom wybór konkretnych dań ale jednocześnie znakomicie ochłodzi w najgorętsze dni. Ponadto kwiaty w kolorach czerwieni, fioletu i bieli umieszczone w pięknych wysokich wazonach, wspaniale wkomponowały się w zamysł baśniowego ślubu. Przy takim stole goście poczują się jak na prawdziwym podwieczorku z Szalonym Kapelusznikiem. Przy nakryciach każdy z gości znajdzie klucz stanowiący winietkę i pomagający by Twoi goście nie poczuli się zagubieni w tym całym ambarasie.

Bez wątpienia równie ważnym elementem stylizacji wesela jest przepiękny, pyszny tort w czarnym kolorze, a z kolorowym topperem w oryginalnym kształcie wygląda jak rodem wyjęty z Krainy Czarów! Inicjały wycięte ze sklejki, a do tego kwiecisty motyw pięknie podkreślają osobliwość stylizacji.

Zaproszenia w stylu Alicji w Krainie Czarów

Zaproszenia ślubne zostały wykonane w nieco odmiennej formie. Przypominają list w ruloniku, który po rozwinięciu ukazuje kwiecisty motyw nawiązujący do baśniowego wesela. Jeśli marzycie, by cały ślub nawiązywał do Alicji, możecie zasugerować gościom by podkręcili swoją weselną stylizacje. Taki akcent jak ogromny kolorowy kapelusz na głowie Waszego wujka, dodatkowo nada przyjęciu magicznego charakteru.

Całość papeterii ślubnej zdecydowanie oddaje charakter stylizacji, jednocześnie będąc jej idealnym dopełnieniem. Jak wiemy diabeł tkwi w szczegółach, więc warto zadbać by nawet najmniejszy element nawiązywał do motywu. Zawieszka na butelce z napisem „wypij mnie” czy mini topperek włożony w malutkie ciasteczko sugerujący by je zjeść, sprawią, że będziesz miała wrażenie jakbyś znalazła się przy stole razem z Szalonym Kapelusznikiem. To właśnie dzięki takim małym akcentom całość aranżacji staje się pełna.

Reasumując, sesje stylizowane są bardzo ważne, byś mogła na własne oczy zobaczyć, czy dana koncepcja na pewno będzie odpowiadała Twoim wyobrażeniom. Oczywiście motyw baśniowy, nawet bardzo ukierunkowany, nie kończy się na jednej kolorystyce. Zależnie od Twoich preferencji ślub może być w odcieniach pastelowych, romantycznych, jak również w kolorystyce bardziej zdecydowanej, ciemniejszej, przełamanej złotem bądź srebrem. Ważne, by wszystkie elementy pasowały do siebie poczynając od kwiatów, dekoracji stołu, przechodząc przez rodzaj sukni i garnituru, fryzury i makijażu, kończąc na papeterii, która jest wisienką na torcie i dopełnieniem w całej stylizacji wesela.

Modelka: Daria Kamińska
foto: Sadowska Fotografie
video: Make Video
makijaż: Emilia Borowska Beauty Artist
fryzura: Salon Fryzjerski ‘Mocca’ Ewa Kożuchowska
tort: Pracownia cukiernicza Home Made Cakes Białystok
papeteria: Stardust Studio
kwiaty: Kwiaciarnia Girlanda Białystok
koncepcja i organizacja: Sylwia Leszczyńska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *