Rozumiemy jak ważne jest, by papeteria była całkowicie dostosowana do klimatu, który wybrałaś na swoje wesele. Dlatego też stworzyłyśmy kompletne kolekcje do każdego motywu zaproszeń jaki mamy na stronie. Znacznie ułatwi to wybór pozostałych elementów papeterii, która jest równie istotna co dekoracje związane z kwiatami oraz stołem. Ba! Nawet papeteria sama w sobie stanowi element wykończeniowy aranżacji wesela. Dobrze dobrane dodatki będą wisienką na torcie Twojej uroczystości.

Sprawdź nasze kolekcje i wybierz idealną dla siebie.

Jaką papeterię ślubną wybrać?

Narzeczeni nierzadko borykają się z decyzją na temat idealnej papeterii ślubnej. Oczywiście musi być dostosowana przede wszystkim do motywu wesela, który wybiera się na początku drogi planowania uroczystości ślubnej. Jeśli nie masz pomysłu na konkretny motyw przewodni, nie ma powodu do zmartwień. Podobnie do motywu ciekawy efekt uzyskamy wybierając dominującą kolorystykę. Bardzo eleganckie i popularne jest obecnie połączenie różu ze złotem czy miedzią. Bez wątpienia modne są wciąż pastelowe barwy, najczęściej w odcieniach różu, mięty, szarości i błękitu. Jednak warto się wyróżnić. Niegdyś kolor czarny był kojarzony wyłącznie z uroczystością pogrzebową. W opozycji do kolorowych, ciepłych barw wprowadza więcej powagi i nonszalancji. Kolor czarny, mimo, że jest nieco kontrowersyjny, wygląda niezwykle elegancko zwłaszcza w połączeniu ze zlotem czy srebrem. Taki motyw zastosowany wśród dekoracji wpasuje się idealnie w klimat wesela w stylu glamour. Przede wszystkim, jeśli zdecydujecie się na odważne połączenie kolorów, nie zapomnijcie o spójności dodatków począwszy od stylizacji, poprzez elementy dekoracyjne aż po wystrój chociażby pojazdu, którym dotrzecie na ślub.

Dekoracja sali

Pierwszym aspektem, który należy brać pod uwagę wybierając kolor przewodni – jeśli mamy już wybraną salę, najlepiej papeterię dostosować do barw panujących w obiekcie. Takim sposobem uzyskamy spójną aranżację małym nakładem energii.

Motyw wesela a pora roku

Kolejną dobrą opcją jest tworzenie motywu przewodniego uwzględniając porę roku, w której planujesz wziąć ślub. Pierwsza kwestia, to dobór dodatków kolorystycznie do aury czyli np. w październiku wybór kolekcji, która będzie kojarzyć się z jesienią, kasztanami, brązem – jak np. „Dęby”. Druga kwestia to kwiaty, które są dostępne sezonowo. Warto się tym zasugerować, ponieważ dzięki temu uzyskamy ciekawą oprawę mniejszym kosztem, gdyż jak wiadomo kwiaty poza sezonem są znacznie droższe. Dobrym przykładem roślin jakie możesz wykorzystać w niektórych miesiącach jest np. popularna niezwykle gipsówka (łyszczec), czy kwitnące w okolicach maja piwonie i magnolie. Dobór kolekcji związanej z tymi kwiatami sprawi, że sprawę dekoracji masz właściwie załatwioną.

Wesele tematyczne

Wybierając motyw na wesele warto wziąć pod uwagę również wspólne zainteresowania. Być może dzięki papeterii fajnie uda się podkreślić pasję przyszłych Państwa Młodych. Przykładowo wśród dostępnych naszych dostępnych kolekcji „Romantyczna Podróż” spełniła oczekiwania pasjonata rowerowych eskapad.
Jeśli masz pomysł na własną kolekcję związaną z Twoim hobby – napisz. Być może razem stworzymy coś wyjątkowego i Twój ślub stanie się jedyny w swoim rodzaju.